Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Furnizorul nu respecta contractul
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Furnizorul nu respecta contractul

buna seara
am un abonament la [FURNIZOR] de voce de 6 euro pe luna.
am intrat pe internet si am folosit 102 MB iar acum cei de la [FURNIZOR] imi cer sa platesc un MB cu 1 euro in cosecinta 102 euro pentru 102 MB.
mentionez ca in contractul semnat cu [FURNIZOR] nu este specificat nicaieri despre acest tarif si nici nu m-a informat cu nici o anexa compania [FURNIZOR] in care sa faca referire la acest tarif sau pentru trafic de internet .
ce sanse am sa apelez la OPC?
ContSters20980, utilizator
prin telefon nu v-au comunicat acest tarif? personal va sugerez sa faceti o sesizare scrisa la OPC.
Atata vreme cat nu exista mentiune cu privire la pret, puteti apela la OPC si de asemenea urmeaza a redacta un refuz la factura.