Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pierd indemnizatia de somaj daca incasez ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pierd indemnizatia de somaj daca incasez contravaloarea despagubirii unui teren expropriat?

Sunt somer din iulie 2011.
Urmeaza sa primesc contravaloarea despagubirii asupre unui teren expropriat in vederea construirii unei sosele.
Stiind ca un venit lunar mai mare decat valoarea indicatorului social de referinţă duce la pierderea indemnizatiei de somaj.
Voi pierede indemnizatia de somaj?
Daca se pierde indemnizatia de somaj pentru luna in care primesc despagubirea se va reveni asupra platii indemnizatiei in lunile urmatoare, in ce mod?
Va multumesc pentru raspuns.
Nu beneficiaza de indemnizatia de somaj persoanele care obtin venituri din acivitati autorizate.Nu e cazul dumneavoastra,