Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire cont bancar
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire cont bancar

Buna ziua!

De la ce suma sau numar de zile de intarziere se instituie poprirea pe contul bancar? Care este actul normativ unde se prevede acest lucru?

Multumesc!
Intarziere la un credit bancar sau intarziere la impozite la stat de ex?
pt creditele bancare, dupa 90 zile se declara scadent anticipat. Apoi se face cerere de executare silita, se ia incuviintarea de la instanta si abia apoi poprire.
pt datorie la stat, lucrurile se misca mult mai repede.