Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inchiriere spatiu
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inchiriere spatiu

Vreau sa inchiriez un spatiu comercial iar cand am vb cu proprietarul mi-a spus pretul cu precizarea ca este luat pe societate. Ce efecte sunt in acest caz pentru mine ca si chirias in primul rand dar si pt proprietar? Ma afecteaza pe mine i vreun fel?
Dumneavoastra sunteti persoana fizica.
spatiul fiind "luat" pe societate, foarte probabil va va "afecta" cu +24% tva la "pretul spus".