Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cerere de acordare a esalonarii la plata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cerere de acordare a esalonarii la plata

Am nevoie de un model pentru Finante de cerere de acordare a esalonarii la plata conform O.U.G.NR 29/2011 priv. REGLEMENTAREA ACORDARII ESALONARII LA PLATA
Buna ziua,
aceeasi problema o avem si noi, dar doar cu punctul ,,e'' cel legat de mentiuni referitoare la esalonarile la plata acordate.
Daca doriti, ca trimit pe e-mail cererea pe care am gandit-o noi la firma, mai putin fara acest punct, la care nu reusim sa ne dam seama ce vor sa fie trecut.
Valentin_buzau a scris:

Cerere de acordare a esalonarii la plata
Am nevoie de un model pentru Finante de cerere de acordare a esalonarii la plata conform O.U.G.NR 29/2011 priv. REGLEMENTAREA ACORDARII ESALONARII LA PLATA
Model tip nu exista. Dosarul de cerere trebuie sa cuprinda toate "hartiile" prevazute la Art. 3 din Ordinul 1853/2011
punctul e) este in general facultaiv ... puteti trece in cerere sectiune mentiuni si cmpletai cu "nu exista" . El se refera la societatile care au beneficiat deja de esalonare si doresc o noua esalonare.