avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cerere de acordare a esalonarii la plata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cerere de acordare a esalonarii la plata

Cerere de acordare a esalonarii la plata
Am nevoie de un model pentru Finante de cerere de acordare a esalonarii la plata conform O.U.G.NR 29/2011 priv. REGLEMENTAREA ACORDARII ESALONARII LA PLATA
Cel mai recent răspuns: razvy_balan , utilizator 15:10, 8 Februarie 2012
Buna ziua,
aceeasi problema o avem si noi, dar doar cu punctul ,,e'' cel legat de mentiuni referitoare la esalonarile la plata acordate.
Daca doriti, ca trimit pe e-mail cererea pe care am gandit-o noi la firma, mai putin fara acest punct, la care nu reusim sa ne dam seama ce vor sa fie trecut.
Valentin_buzau a scris:

Cerere de acordare a esalonarii la plata
Am nevoie de un model pentru Finante de cerere de acordare a esalonarii la plata conform O.U.G.NR 29/2011 priv. REGLEMENTAREA ACORDARII ESALONARII LA PLATA
Model tip nu exista. Dosarul de cerere trebuie sa cuprinda toate "hartiile" prevazute la Art. 3 din Ordinul 1853/2011
punctul e) este in general facultaiv ... puteti trece in cerere sectiune mentiuni si cmpletai cu "nu exista" . El se refera la societatile care au beneficiat deja de esalonare si doresc o noua esalonare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mentiuni referitoare la esalonarile de plata magureanu_laurentiu magureanu_laurentiu Buna ziua, ma poate informa si pe mine cineva care sunt mentiunile referitoare la esalonarile de plata? Am citit ordonanta si nu le gasesc nicaieri ... (vezi toată discuția)
Esalonare datorii stabilite prin decizie control dutescu maria dutescu maria Buna ziua, In urma unui control de fond s-a stabilit ca am colaborat cu o firma inactiva si a rezultat debit suplimentar impozit 20000 si tva 23000 plus pen ... (vezi toată discuția)