Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Luna viitoare se termina perioada de somaj, beneficiez ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Luna viitoare se termina perioada de somaj, beneficiez de unele drepturi in continuare?

Luna viitoare expira perioada de un an de somaj. In continuare pot beneficia de unele drepturi? Pot primi vreun fel de indemnizatie?
Raman asigurat medical, cat timp?
Va multumesc pentru lamuriri!
drepturile de asigurare inceteaza de la trei luni de la ultima plata a contributiei , conform ord.617/13.08.2007.
Iar de ajutor social apeleti la Primarie sa vedeti daca puteti beneficia de ceva.