Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Hotararea judecatoreasca....
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Hotararea judecatoreasca....

Buna ziua,as dori sa stiu daca e definitiva si irevocabila hotarerea judecatoreasca (din urma divortului cu minor incredintat mamei) pe hotarare este scris cu Pixul "achitat taxa 2 lei ,definitiva si irevocabila in data x ,prin necepelare" eu ma intreb e bine scris cu pixul sau trebuia pus timbru cu aceasta mentiune? are si timbru judiciar,o stampila cu judecatoria x cu nr dosarului.as dori sa stiu daca e definitiva? va multumesc mult
Nu conteaza daca e scris cu pixul, hotararea e def. si irevoc.
Asta daca ati obtinut-o asa de la arhiva instantei si nu v-a dat-o cineva pe strada.
Ana-Maria Dutescu, Avocat