Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj - salarii compensatorii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj - salarii compensatorii

In 15 mai am fost disponibilizat si trecut in somaj.Mi s-a promis trei salarii compensatorii .Pe fluturasul de lichidare din luna mai figureaza toata suma in schimb plata se va face in trei etape;Din totalul sumei mi s-a retinut ptr.cele trei luni respectiv iunie ;iulie si august CAS-ul si sanatatea.Asi vreau sa stiu;daca s-a procedat corect sau nu deoarece fiind somer mi se opreste din nou acele contributii.Va multumesc
Intrucit salariile compensatorii sunt drepturi de naura salariala in mod corect vi s-a oprit sanatatea si CAS-ul siu este firesc fiind in somaj sa nu se opreasca contributia pentru somaj