Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general diurna si protocol-pentru salariat trimis in ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

diurna si protocol-pentru salariat trimis in delegatie in UE

Buna ziua,
Va rog sa ma lamuriti daca se poate in urmatorul aspect- am salariat trimis in delegatie in ue - primeste diurna dar in plus imi aduce si alte bonuri cum si-a cumparat mancare .Aceste bonuri de mancare in plus -care apar si pe extrasul de cont - sunt deductibile ? eu stiu ca din diurna trebuie sa isi asigure si mancarea si cazarea .
multumesc anticipat.
Din diurna trebuie sa isi asigure doar mancarea,pentru cazare sunt alti banuti.Deductibila este suma de diurna specifica fiecarei tari.