Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tulburarea linistii publice
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tulburarea linistii publice

Buna ziua,

De doua luni diferiti vecini ma deranjeaza in timp ce executa reparatii la apartamentele pe care le detin. Pot face plangere la politie sau trebuie sa-i suport toata ziua de la 8 la 22?

Va multumesc!
de 2 luni :-/ refac blocul din temelii...
pai spuneti-le si dvs. sa se grabeasca sa termine ptr ca de politie nu poate fi vorba....sau incepeti sa faceti plimbari lungi si dese,ca tot e vara :D
M-am mutat de curand aici si domnii dau gauri in pereti, sparg peretii, cioplesc gletul de pe pereti, monteaza gresia in baie, etc. E ca pe santier, ce sa mai! Chiar nu am dreptul la liniste in propriul apartament sau trebuie sa ma mut la casa in afara orasului ca sa am parte de ea?