Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... evidenta personalului angajat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

evidenta personalului angajat

Buna ziua,
As avea o intrebare, evidenta personalului angajat de catre o societate se poate tine doar de catre un inspector resurse umane sau se poate in continuare de catre contabil?
Va multumesc
La ce evidenta va referiti? ... În practică, evidenţa orelor de muncă prestate de fiecare salariat se ţine de căre angajator prin intermediul foii colective de pontaj sau a condicii de prezenta.

Poate va referiti la completarea si transmiterea REVISAL-ului ? .. in acest caz, acest lucru se face numai de catre persoana desemnata de catre angajator care poate fi contabil , IRU etc.
Da, la REVISAL ma refeream :), deci nu trebuie neaparat, daca esti contabil, sa ai si cursul de inspector resurse umane pt a-l completa!?
cri5tina a scris:

Da, la REVISAL ma refeream :), deci nu trebuie neaparat, daca esti contabil, sa ai si cursul de inspector resurse umane pt a-l completa!?

HG nr.500/2011 nu mai prevede nicio conditie referitoare la calificarea persoanei desemnata pentru completarea si transmiterea REVISAL-ului.