Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva prestari servicii
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva prestari servicii

societate comerciala din Romania platitoare de TVA efectueaza lucrari de constructii pentru o societate comerciala din Franta cu cod valid de TVA cum se intocmeste factura cu sau fara tva si ce se mentioneaza pe factura.
Va multumesc!
buna -fara tva - nu este impozabil in Romania - daca sunt si alte pareri va rog!
daca lucrarile au loc in romania, se factureaza cu tva.
daca au loc in franta, fara tva.