Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii SR -DEBUTANTA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

SR -DEBUTANTA

Buna ziua, am si o o problema referitoare la un SRL -Debutant cu declaratia 112, Am descarcat formularul de pe mfinante., si anagajatorul are deduceri la impozitele lui de pana la 4 angajati conf OG6/2001 . Exista un alt fomat de declaratii112 ?..ca daca bifez contributiile angajatorului ca fiind scutite...nu mi se valideaza declaratia.
Multumesc!
Descarcati ultima varianta. La punctul B.1.1. alegeti motivul de scutire 3 (beneficiar OUG6/2011) si treceti la punctul 4 suma. Daca lucrati cu un program de contabilitate, totul se face automat dupa bifarea respectivei optiuni.
Atentie, singurele scutiri sunt la CAS angajator si fond de accidente de munca. Nu sunt scutite alte contributii ale angajatorului.