Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... REVISAL
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

REVISAL

Un expert contabil,PFA,care a obtinut certificat de inspector resurse umane,avand un contract de prestari servicii de contabilitate cu o societate,pe baza unui act aditional,privind transmiterea REVISAL,la acest contract se poate inregistra la ITM?
Ce legatura ar avea cu Registrul Comertului?
Va multumesc!
Anul acesta in perioada Iunie-Iulie s-au tinut ft multe cursuri de atestare a calificarii in domeniul resuselor umane ca urmare a HG 500/2011 privind procedura transmiterii revisal
Foarte multi cursanti au fost din randul expertilor contabili (pfa -uri) si am fost asigurati de catre institutiile abilitate ca obtinand atestatul legal de I.R.U putem desfasura fara probleme o astfel de activitate..
Acum ce sa facem ? sa mai deschidem un PFA si pentru transmiterea Revisal ???

multumesc!
HG nr.500/2011 nu prevede nicio calificare profesionala pentru persoana desemnata de catre angajator sa completeze si sa transmita revisal , dar niciun anumit cod CAEN pentru prestatorii de astfel de servicii ... nu vad unde este obligatia pentru a avea anumite calificari sau cod CAEN pentru a completa si transmite REVISAl-ul.
Multumesc!