Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Concediul de odihna - a 21-a zi inclusiv?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Concediul de odihna - a 21-a zi inclusiv?

Buna seara,

Am specificat in cererea de concediu data 14 sept. pana pe 12 oct. Vreau sa stiu daca stau acasa inclusiv pe 12 oct. si sa revin la munca pe data de 13 oct.

Multumesc anticipat !
Daca in CIM aveti stipulat 21 zile CO, atunci aveti dreptul la 21 de zile lucratoare.
Prima zi 14 septembrie, ultima zi 12 octombrie.
Merg la munca incepand cu data de 13 octombrie?
Da, prima zi lucratoare este 13 octombrie.
Asa cum au spus si colegele mele se sta in concediu intreaga perioada inscrisa in cerere inclusiv prima si ultima zi, adica la calcularea numarului de zile se tine cont si de aceste date.