Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cum se face un memoriu?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cum se face un memoriu?

Am permisul retinut pentru conducere sub influenta alcoolului (0,65 in sange) si dosarul este in cercetare la politie. Am inteles ca pana la finalizarea cercetarilor si a anchetei pot face un memoriu catre seful politiei prin care sa solicit redarea dreptului de a conduce. Nu stiu cum sa redactez acest memoriu si ce trebuie sa contina. Ma poate cineva ajuta?
:rtfm: Interventie moderator
Nu se adreseaya aceeasi întrebare pe mai multe sectiuni ale forumului si nu se deschide acelasi topic de mai multe ori. In acest caz topic-urile si/sau raspunsurile in plus vor fi sterse de administratori sau moderatori, utilizatorul urmand a fi avertizat, iar ulterior, in caz de nerespectare a avertismentului, va fi banat temporar sau defintiv.

P.S.
Este al treilea topic deschis cu aceeasi intrebare, va invit sa urmariti raspunsurile pe topicul www.avocatnet.ro/content/for...
unde ati si primit raspunsuri. Acest topic urmand a fi inchis.