Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Trebuie sa fii Agentie de turism sau nu?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Trebuie sa fii Agentie de turism sau nu?

Buna ziua,

Am si eu o intrebare:

Trebuie sa fii agentie de turism (brevet de licenta, autorizatii de la min. transporturilor, etc) ca sa oferi urmatorul servici celor interesati: rezervari de bilete pentru avion.
De exemplu, vine x la sediul meu, si vrea o rezervare in data de ....... cu agentia.........de la............la..................... . si el sa plateasca un tarif pentru ca eu i fac rezervarea online pe internet.
Daca nu trebuie sa fii agentie de turism, ce cod caen trebuie autorizat pentru a presta acest serviciu? ca pana la urma este o prestare de serviciu...

Sper ca m`am facut inteles cu intrebarea mea..
Multumesc frumos

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Ciar nu stie nimeni ? :(