avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii pregatire acte inmatriculari auto ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii pregatire acte inmatriculari auto ?

Buna ziua,

Am si eu o intrebare:

Trebuie autorizatii speciale pentru a desfasura urmatoarele activitati: pregatire dosare, completate formularele necesare inmatricularii, radierii, etc.
Trebuie sa ai si masina de scris (manuala) ?
Care este procedura si ce coduri Caen trebuie autorizate ?
Am tot cautat informatii, dar nu am gasit niciunde despre acest lucru.
Sper sa gasesc un raspuns aici privind aceasta problema.

Multumesc frumos.


Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 10:24, 28 Septembrie 2011
O idee ar fi:
8219 Activitati de fotocopiere, de pregatire a documentelor si alte activitati specializate de secretariat.
4762 Comert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, in magazine specializate
Nu trebuie autorizari speciale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie deschidere punct de lucru de la primarie. mihaicrb mihaicrb Pentru o firma nou infintata care isi deschide un punct de lucru, este necesara autorizatia de functionare de la primarie? Din ce am inteles eu, pentru ... (vezi toată discuția)
Diploma la intreprindere individuala. sub_bass2002 sub_bass2002 Buna. Vreau sa deschid o mica afacere: - papetarie - xerox - vanzari piese de calculatoare - intocmire fise de inmatriculari - contract de vanzare ... (vezi toată discuția)
Cod caen obiect de activitate strelitia strelitia Pentru un magazin de birotica si papetarie precum si servicii de printare, laminare, legatorie, indosariere etc. Ce cod CAEN pot trece ca obiect de activitate? (vezi toată discuția)