Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii pregatire acte inmatriculari auto ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii pregatire acte inmatriculari auto ?

Buna ziua,

Am si eu o intrebare:

Trebuie autorizatii speciale pentru a desfasura urmatoarele activitati: pregatire dosare, completate formularele necesare inmatricularii, radierii, etc.
Trebuie sa ai si masina de scris (manuala) ?
Care este procedura si ce coduri Caen trebuie autorizate ?
Am tot cautat informatii, dar nu am gasit niciunde despre acest lucru.
Sper sa gasesc un raspuns aici privind aceasta problema.

Multumesc frumos.

O idee ar fi:
8219 Activitati de fotocopiere, de pregatire a documentelor si alte activitati specializate de secretariat.
4762 Comert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, in magazine specializate
Nu trebuie autorizari speciale.