Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale scutire penalitati impozit teren / cladiri
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

scutire penalitati impozit teren / cladiri

Buna ziua,
As vrea sa stiu si eu daca conform OUG 30/2011 se scutesc de la plata si penalitatile pentru neplata impozitului pe teren si cladiri (in cazul platii datoriilor pana la 31 decembrie 2011).
Multumesc
Nu. Aceste impozite nu sunt administrate de ANAF si nu merg la bugetul de stat. Ele se duc in bugetul administratiei publice locale.