avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj

Buna ziua.As vrea sa stiu :cu ce data trebuie sa ma angajez daca ultima viza am pus-o pe 11.10.2011 ca sa nu am intrerupere.Eu somaj mai iau si in luna noiembrie pe 12 zile din luna octombrie.Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Catalina Apetrachioaei , Consilier juridic 17:06, 11 Octombrie 2011
in mod logic si cronologic, ar trebui sa va angajati cu data de 12.10.2011

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura ridicare dosar somaj gabrielle_24 gabrielle_24 Buna ziua, Ma confrunt si eu cu urmatoarea situatie. Pe 29 noiembrie am depus dosajul de somaj si maine, adica pe 15 dec ar trebui sa ma duc sa pun prima ... (vezi toată discuția)
Stabilirea indemnizatiei de somaj carmen2000m carmen2000m Buna ziua.As vrea sa stiu care sunt conditiile de acordare a indemnizatiei de somaj,mai exact care este perioada minima de vechime necesara pentru a primi ... (vezi toată discuția)
Neplata contributiei pentru somaj georgiana88 georgiana88 Buna ziua...as dori sa ma lamuriti intr-o situatie:am muncit la o firma cu carte de munca din data de 11.09.2008 pana in 12.10.2009 cand mi-au bagat somaj.Am ... (vezi toată discuția)