Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Onorariu avocat
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Onorariu avocat

Buna seara,
Am o întrebare referitor la onorariul pentru avocați in Romania.
Se plătește înainte de proces? sau după terminarea procesului?

Multumesc
cand stabilesc partile, de principiu inainte de terminarea procesului,
va dati seama ca daca, spre exemplu veti cere cheltuieli de judecata celeilalte parti din proces, chitantele cu plata onorariului, trebuie depuse la dosar.
Nicoleta Silvia Hulpus, Consilier juridic