avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale co
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

co

buna ziua,
As vrea si eu sa stiu daca in cazul disponibilizarii la somaj se mai restituie contravaloarea concediului de odihna necuvenit?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:29, 25 Septembrie 2008
Si in acesta asituatie se restituie contravaloarea indemnizatiei de CO primita pentru zilele de concediu de odihna acordate in plus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna necuvenit corapeptea corapeptea Buna ziua, Am nevoie de un sfat urgent. Am un angajat care in perioada ian-martie a efectuat 21 de zile de concediu de odihna. Pe data de 03 aprilie a ... (vezi toată discuția)
Zile de concediu de odihna efectuate in plus calimirea calimirea In luna ianuarie 2009, mi-am luat 6 zile de concediu de odihna de la firma la care lucrez. Acum, mi-am gasit un alt loc de munca la care doresc sa ma angajez ... (vezi toată discuția)
Lichidare si concediu necuvenit nicoletaart nicoletaart Buna ziua, Incepand cu data de 13.09. salariatul a incetat activitatea in cadrul firmei. Pana la aceasta data, el a beneficiat de tot concediul de odihna, ... (vezi toată discuția)