Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... 2 plangeri NUP
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

2 plangeri NUP

Sunt proprietarul unui bar. In luna februarie 2011 , in localul meu ,a avut loc un scandal , cu urmatoarele consecinte :
- spitalizarea partii vatamate (80-90)zile ;
- arestarea preventiva (cu masura mentinerii pana in prezent ), a celor 2 inculpati
Dupa efectuarea cercetarilor si anchetei , s-a dispus trimiterea in judecata a celor 2 inculpati si NUP , fata de mine .
La data de 02 06 2011 , dupa plangerea formulata de catre partea vatamata , impotriva rezolutiei data de catre procuror , s-a dispus de catre PRIM-PROCURORUL PARCHETULUI , constituirea unui nou dosar de C.P. a mea
La data de 31 08 2011 , mi-a fost comunicata rezolutia Parchetului de NUP si in cel de-al doi-lea dosar , al aceleiasi cauze .
La data de 28 11 2011 , am fost citat , in calitate de INTIMAT-FAPTUITOR , la TRIBUNAL ???
V-as ruga , cu respect , sa-mi dati cateva detalii , refiritoare la aceasta speta , pentru ca nu iteleg mai nimic ( ce se urmareste , care e procedura , etc .)
VA MULTUMESC !
Cel care a facut plangerea impotriva dumneavoastra a fost nemultumit de solutia data de catre Parchet si a atacat solutia de neincepere a urmaririi penale in instanta, in baza art 278, indice1 Cod procedura penala. Despre ce se poate intampla nu pot sa va dau prea multe detalii pentru ca nu cunosc dosarul cauzei. Acesta este motivul pentru care ati primit citatie de la instanta.
....este vorba de a doua plangere , in aceiasi cauza !