avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal 5.0.8 – versiunea nouã a aplicaþiei ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal 5.0.8 – versiunea nouã a aplicaþiei Revisal conform HG 1105/2011 a fost publicata oficial

Revisal 5.0.8 – versiunea nouă a aplicaţiei Revisal conform HG 1105/2011 a fost publicata oficial

[ link extern ]

Cel mai recent răspuns: haurich , utilizator 08:18, 8 Decembrie 2011
Mă bucur! Trebuie preluat iarăşi fiecare angajat sau cum preluăm baza de date din versiune Revisal 5.0.6?
Buna ziua,
Am incercat sa instalez noua versiune a revisalului si din toata baza de date mi-a preluat doar un angajat. Imi puteti spune unde am gresit?
Se poate sa ma lamuriti in problema sporului de noapte pe care il acordam in fiecare luna dar in alt cuantum; se trece sau nu in revisal? Mentionez ca un angajat lucreaza intr-o luna 5 ore de noapte si in urmatoarea 10 ore de noapte. Se trece acest spor pe care il acordam in revisal?
Multumesc frumos pentru raspunsuri.
haurich a scris:

Mă bucur! Trebuie preluat iarăşi fiecare angajat sau cum preluăm baza de date din versiune Revisal 5.0.6?


Se preia automat baza de date din REV.5.0.6 ... se dezinstaleaza aceasta versiune si se instaleaza noua versiune tot in directorul unde a fost instalata si versiunea 5.0.6.
Mersi pt. ajutor.:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intoarcere din concediu crestere copil padicam padicam Buna ziua! Legat de noul revisal,este mentionat faptul ca,la preluare date din vechiul revisal,se preiau automat contractele active si contractele suspendate. ... (vezi toată discuția)
Noua versiune revisal 5.0.8 Cornel  Vasile Cornel Vasile In data de 06.12.2011 a aparut pe www.inspectiamuncii.ro , versiunea nouă a aplicaţiei Revisal conform Hotărârii de Guvern nr. 1.105/2011 prin care sunt ... (vezi toată discuția)
Instalarea versiunii 508 invictus_ln invictus_ln la instalarea versiunii 508, am urmat pasii indicati pentru dezinstalarea 506 dar nu am dat o salvare inainte. acup problema este ca nu mai regasesc daza de ... (vezi toată discuția)