Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Recuperare dauna RCA - Bulgaria
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Recuperare dauna RCA - Bulgaria

Am avut un accident in Bulgaria la inceputul anului in urma caruia au fost implicate masina noastra (inmatriculata in Romania) si trei masini inmatriculate in Bulgaria.
Acum am primit decizia de la tribunal ca a fost vina unuia din soferii Bulgari.
Cum fac sa imi recuperez dauna de la firma ce l-a asigurat pe soferul bulgar (Lev Ins)? Trebuie sa ma adresez la firma la care am eu RCA-ul in Romania, sau trebuie sa ma adresez direct firmei bulgaresti?
Normal si firma ta,trebuia sati asgure reparatia,dar de regula trebuie sa faci un drum in Bulgaria,daca firma aceea nu are reprezentanta si in Romania.
Va informati la BAAR despre corespondentul acestora in Romania si astfel puteti deschide dosar de daune. Insa va atentionez ca va dura destul de mult pana ve-ti primi despagubiri.
Puteti verifica corespondentul daca aveti datele din cartea verde la adresa de mai jos sau puteti suna in cazul in care nu gasiti dumneavostra si vi se vor oferi informatii. [ link extern ] /
Insurance Logistics Team, Consultant asigurari