Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cine face punerea in posesie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cine face punerea in posesie

Buna ziua,
Cu tot respectul am si eu o nelamurire: am un teren obtinut cu titlu de cumparare in 2005.La data cumpararii nu am cerut identificare lui.Acum i-a venit randul si ce sa vezi.Cand s-a facut intabularea primului proprietar s-a facut greseala,pe desenul facut de topograf s-au trecut cotele bine ,insa s-a gresit la inmultire,injumatatindu-se terenul.Ce se mai poate face acum?
Multumesc.
Incercati sa vorbiti cu topometrul cadastrist sa va faca rectificarea cartii funciare.
Daca nu se poate prin Oficiul de Cadastru va trebui sa cereti rectificarea prin instanta de judecata.