Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă Retele sociale ca probe juridice
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

Retele sociale ca probe juridice

Buna ziua. Pot fi considerate probe dpdv civil sau penal pozele postate pe Facebook sau alte retele sociale?
Este prezumat ca el a postat.Aceasta este regula.Oamenii nu posteaza unii pentru alti...ca regula,ci ca exceptie.
De aceea poate dovedi ca nu el a postat.

In cadrul unui proces se pot dovedi multe lucruri...evident daca au legatura cu cauza si au relevanta.