avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

sunt o viitoare mamica si nu am lucrat in ulttimii 3 ani, intrebarea mea este
beneficiez si eu de indemnizatie de crestere a copilului?
- daca da ,ce cat este indemnizatia?
- si pe ce perioada?
Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: ContSters42179 , utilizator 18:56, 9 Ianuarie 2012
Nu puteti beneficia daca in ultimele 12 luni de la data nasterii nu ati realizat venituri supuse impozitarii conform Codului fiscal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua,sunt o viitoare mamica care nu a lucrat niciodată,am ... Irina19999 Irina19999 Bună ziua,sunt o viitoare mamica care nu a lucrat niciodată,am citit cum ca ar fi posibil acum de la 1 august sa plătesc la casa de asigurări ca să pot ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie ccc daca angajatorul nu plateste! Mit_Mihai Mit_Mihai Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti daca \\"viitoarea mamica\\" va primi indemnizatie pentru cresterea copilului in conditiile in care din salariu i se opresc ... (vezi toată discuția)
Cota de indemnizatii pt concedii crainicdelia crainicdelia . nu lucrez ,platesc cartea de munca la cas,adica cota la sanatatea si pensii,vreau sa platesc si cota de indemnizatii pt concedii de 0,85%,deoarece vreau sa ... (vezi toată discuția)