Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

sunt o viitoare mamica si nu am lucrat in ulttimii 3 ani, intrebarea mea este
beneficiez si eu de indemnizatie de crestere a copilului?
- daca da ,ce cat este indemnizatia?
- si pe ce perioada?
Va multumesc anticipat
Nu puteti beneficia daca in ultimele 12 luni de la data nasterii nu ati realizat venituri supuse impozitarii conform Codului fiscal.