Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

perioada determinata

un fost angajat cu 3 perioade consecutive pe perioada determinata , insumand mai mult de 3 ani poate fi reangjat tot pe perioada determinata dupa un interval de timp?
conform codului muncii intre aceleasi parti se pot incheia succesiv cel mult 3 contracte individuale de munca pe durata determinata iar contractele individuale de munca pe durata determinata incheiate in termen de 3 luni de la incetarea unui contract de munca pe durata determinata sunt considerate contracte succesive si nu pot avea o durata mai mare de 12 luni fiecare.
Da, poate fi posibila angajarea acestuia tot cu un astfel de c.i.m. dar numai dupa o perioada mai mare de 3 luni de la data incheierii ultimului c.i.m. ...