avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 389 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Fondul conducatorului institutiei publice
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Fondul conducatorului institutiei publice

Buna seara,

In contabilitatea si bugetul institutiilor publice este prevazut fondul conducatorului institutiei publice.
Are idee cineva cum se constituie si ce se poate plati din acesta??? sau macar in ce cuantum se stabileste??? eventual vreun act normativ ceva......

Multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Indemnizatie conducere - bugetari Kyandra Kyandra In urma cu ceva vreme se vehicula ca in institutiile bugetare indemnizatiile de conducere nu vor mai putea fi acordate decat pentru un procent maxim de 12% din ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna confirmarea valabilitatii, legalitatii, realitatii,? togheter togheter Intr-o institutie publica au fost achizitionate direct echipamente mijloace fixe.Cei de la contabilitate solicita celor care folosesc aceste aparate sa ... (vezi toată discuția)
Al 13-lea salariu papiu papiu din cate stiu eu ,al13-lea salar trebuia sa eie prevazut,si a fost,in bugetul pe 2008.de ce declara dn.Pogea ca e un efort bugetar?V-as ruga sa-mi spuneti daca ... (vezi toată discuția)