avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 307 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Proces Verbal de custodie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Proces Verbal de custodie

Cand se intocmeste acest proces verbal ?
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 13:10, 31 Ianuarie 2012
Un model de PV de custodie :


PROCES-VERBAL DE CUSTODIE

Incheiat Intre:

S. C.………., cu sediul in ........, Str..........nr........bl.......sc.......ap......sector......, Judet….., inregistrată la Registrul Comertului nr. ../…../.., Cod unic de inregistrare: ........., reprezentata prin Dl. ........... in calitate de Deponent

Si

S.C…………, cu sediul in ......, Str.........nr........bl.......sc.......ap......sector......, Judet……, inregistrata la Registrul Comertului nr..../.../..., Cod Unic de inregistrare............. reprezentată prin Dl.............. in calitate de Depozitar

de comun acord am convenit azi_____, ora_____, la incheierea prezentului proces-verbal în baza caruia am procedat la predarea de catre Deponent si primirea de catre Depozitar a bunurilor prevazute in anexa care face parte integranta din prezentul proces-verbal.

1. Durata contractului este de ____________, la sfarsitul careia bunurile vor fi ridicate de catre deponent. Prelungirea termenului de depozitare are loc in baza intelegerii partilor.

2. Depozitul este gratuit, conform acordului de vointa dintre reprezentantii deponentului si depozitarului.

3. Depozitarul are urmatoarele obligatii :
- sa asigure pastrarea si paza bunurilor incredintate ca un bun proprietar
- sa suporte cheltuielile de folosinta
- sa se ingrijeasca de conservarea bunurilor ca un bun proprietar
- sa nu folosească bunurile in alte scopuri decat cele prevazute in contract
- sa nu instraineze bunurile

Incheiat astazi .................in doua exemplare, cate un exemplar pentru fiecare parte.

Deponent, Depozitar,


anexa va avea urmatorul cap de tabel :
Nr. crt. / Denumire / U.M / Cantitate / Pret unitar/ Valoare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodie elvercris elvercris Buna ziua!Cum se redacteaza un proces verbal de dare in custodie?Poate sa ma ajute cineva?Cu multumiri anticipate! (vezi toată discuția)
Model cerere apel dupa ncpc ce v-a fi depusa inainte de primirea hotararii complete si motivate a instantei de fond catalina.p catalina.p Doresc un model de declarare apel pt o cauza civila dupa NCPC ( nu cred ca ar fi mare diferenta ), inainte ca sa primesc /sa mi se comunice la domiciliu ... (vezi toată discuția)
Demisie administrator bvr bvr Buna seara! Imi puteti spune, va rog, cum sa redactez demisia unui administrator care a fost numit de catre asociatul unic. Va multumesc. (vezi toată discuția)