Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Se poate determina vechimea unui scris?
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Se poate determina vechimea unui scris?

se poate determina vechimea unui scris, adica se poate spune daca un act a fost scris azi 13.02.2012 sau in noiembrie 2010?
da exista expertize care stabilesc aceste lucruri: fie in functie de vechimea cernelii cu care a fost scris acel inscris cat si in fucntie de vechimea hartiei pe care a fost scris.
hartia e aceeasi, a fost scris cu pix cu pasta(nu cerneala) este o semnatura si o suma, vreau sa stiu daca semnatura a fost scrisa in acelasi timp cu suma, cat costa o astfel de expertiza, in ce conditii si cine o face?
Exista modalitati de efectuare a expertizei cu obiectivele solicitate.
Adresati-va INEC.