Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale VREAU SA IMI DESCHID UN SALON DE FRIZERIE/ COAFURA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

VREAU SA IMI DESCHID UN SALON DE FRIZERIE/ COAFURA

Daca imi deschid un salon de frizerie/ coafura in ce functie pot sa ma incadrez?.:"> Sau trebuie sa fac firma pe numele altei persoane pt a putea sa ma angajez?
VA MULTUMESC
Legislatia in materie prevede ca asociatul unic poate fi angajatul propriei firme. Puteti sa va incadrati pe ce functie doriti, numai sa aveti in vedere ca pentru anumite functii se cer sa aveti anumite studii.