avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 179 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... numar topo - deschidere carte funciara individuala
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

numar topo - deschidere carte funciara individuala

Prin sentiinta judecatoreasca definitiva se detine apartament fara afi trecut nr topo
Cum se poate obtine carte funciara existind foaie colectiva pe bloc iar apartamentul
a fost achitat la icral de primul proprietar
Multumesc
Cel mai recent răspuns: liamic43 , utilizator 19:39, 3 Martie 2012
Mergeti la CF si cereti intabularea in baza sentintei judecatoresti (puteti merge si la un notar, si va face el ceea ce e de facut)
Pentru a fi întabulat acest apartament trebuie să fie bine determinat, individualizat, ca suprafaţă, ca amplasament, nu doar scris în sentinţă că aveţi un apartament.chiar dacă este sentinţă definitivă. Altfel, OCPI va refuza întabularea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum as putea obtine cota indiviza pt spatiu pt a putea sa-l si intabulez? user9010 user9010 Am un spatiu comercial construit din 1992 prin inchiderea unei parti dintr-un pasaj de trecere de sub un bloc, deci spatiul se afla chiar sub bloc. Unele ... (vezi toată discuția)
Carte funciara SPIREA SPIREA Cu siguranta proprietatea mea dispune de un nr la cartea funciara doar ca eu nu-l cunosc.In cazul in care nu am cadastrul si intabularea facuta si nu cunosc ... (vezi toată discuția)