Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... numar topo - deschidere carte funciara individuala
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

numar topo - deschidere carte funciara individuala

Prin sentiinta judecatoreasca definitiva se detine apartament fara afi trecut nr topo
Cum se poate obtine carte funciara existind foaie colectiva pe bloc iar apartamentul
a fost achitat la icral de primul proprietar
Multumesc
Mergeti la CF si cereti intabularea in baza sentintei judecatoresti (puteti merge si la un notar, si va face el ceea ce e de facut)
Pentru a fi întabulat acest apartament trebuie să fie bine determinat, individualizat, ca suprafaţă, ca amplasament, nu doar scris în sentinţă că aveţi un apartament.chiar dacă este sentinţă definitivă. Altfel, OCPI va refuza întabularea