Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Nereactivarea unui srl.ce se intampla?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Nereactivarea unui srl.ce se intampla?

Buna seara,imi puteti spune va rog ce se poate intampla daca nu reactivez firma la finante si la registru comertului?mentionez ca in iunie sunt 3 ani decand am suspendat-o.
v-a multumesc anticipat
Activitatea se va relua implicit pentru ca dvs. in hotararea A.G.A. de suspendare a activitatii ati mentionat ca se suspenta activitatea pe 3 ani, considerandu-se, daca nu ati mentionat o data anume de inceput, de la data adoptarii acelei hotarari.
Vezi aici: www.avocatnet.ro/content/for... .
Mie, la o intrebare oarecum similara, mi s-a dat alt raspuns. In aceste conditii nu mai stii care-i cel corect!
Ioana-S, utilizator