Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... INCALCAREA DREPTULUI LA PROPRIETATE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

INCALCAREA DREPTULUI LA PROPRIETATE

Detin in proprietate un teren intravilan.Pe o suprafata din acest teren se afla construit un post de transformare ce apartine SC Electria SA. Din 2005 platesc la primarie impozit pe teren si nu-l pot folosi.Am intentat proces catre SC Electrica ,dar l-am suspendat din cauza articolului 41 (4) din Legea 13/2007. Cum vedeti dvs.aceasta problema?Ce ma sfatuiti sa fac ,pentru ai forta sau sa-mi plateasca chirie sau sa -si mute transformatorul ,intrucat au avantajul acelui articol din legea energiei?
Cu multumiri.
Salut Calin si eu am o situatie asemanatoare.....un stalp de electricitate pe proprietate privata si nu am rezolvat nimic.....dupa multi ani de judecata.......din pacate asta este justitia din Romania...."OARBA"