Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zilierii nu s-au prezentat la munca.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zilierii nu s-au prezentat la munca.

s-a stabilit ca de a doua zi zilierii sa vina la munca. dimineata inainte de a veni s-a completat registrul cu datele acestora urmand ca atunci cand vor veni sa semneze pentru venire si apoi restul datelor- sumele de plata, semnatura de primire a banilor, etc. dar acestia nu au mai venit. registrul a ramas astfel completat.
este obligatoriu sa se trimita la itm aceste inregistrari, desi prestarea muncii si plata nu s-a efectuat in fapt.
multumesc.
Taiati tot randul respectiv si scrieti anulat ...si apoi predati copia registrului la ITM
multumesc.