avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 234 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe venit catre CNAS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe venit catre CNAS

Am primit o notificare de la CNAS prin care trebuie sa achit impozit pe venit incepand din anul 2002 de cand am un P.F. ca vanzator ambulant.Ca pensionar din anul 2000se plateste impozit pe acest venit la CNAS?
Daca se plateste,cat % si prin baza carei legi?
Este obligatorie achitarea acetui impozit din anul 2002 desi nu am fost instiintat niciodata?In cauzul neachitarii care sunt urmarile?

Alte discuții în legătură

Impozit pe venit catre cnas ContSters60237 ContSters60237 Am primit o notificare de la CNAS prin care trebuie sa achit impozit pe venit incepand din anul 2002 de cand am un P.F. ca vanzator ambulant.Ca pensionar din ... (vezi toată discuția)
Decizie de impunere art 267 alin. 2 lit. f din legea 95/2006 dms64 dms64 Avand calitatea de asigurat din anul 1982 pana in prezent, ca salariat, in perioada august 2006-martie 2007 am obtinut venituri suplimentare pe baza unei ... (vezi toată discuția)
Plata creante pfa jack electro jack electro Sunt PFA din ianuarie 2006 si am fost in acelasi timp salariat la o firma pana in decembrie 2008. La primarie in ianuarie 2006 mi s-a spus ca ,platind CASS la ... (vezi toată discuția)