avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... reziliere contract telefonie mobila
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

reziliere contract telefonie mobila

buna seara, am platit factura in 17 april, am primit in 19 sms de confirmare plata, azi mi s a suspendat abonamentul pentru neplata, am primit si sms de suspendare datorita neplatii, am sunat compania, iar dupa verificari cica abonamentul e activ, doresc sa inchid acest contract, plus ca in 15 april 2012 mi a expirat si un act aditional, iar ei imi spun ca mai am 5 luni de contract, am facut si notificare, la care am raspuns , ajutati ma sa scap de ei! sunt de 12 ani abonata#-o#-o#-o

[Editat - pe forum nu este permisa postarea numelor persoanelor fizice sau juridice cu care aveti probleme. Multumesc pentru intelegere]
Ultima modificare: Vineri, 20 Aprilie 2012
Ares-3, moderator
Cel mai recent răspuns: Florin Lucian Manolescu , Consultant managementul calitatii 15:05, 24 Aprilie 2012
Poti renunta la abonament dupa un an de la data semnarii actului aditional prin care ai prelungit abonamentul. Daca vrei sa renunti inainte de implinirea unui an se poate face cu plata contravalorii benefiiciilor acordate de firma, proportional cu perioada ramasa.
Nu uita sa notifici operatorul despre renuntare in termenul mentionat in contract. De obicei acest termen este de 30 de zile. Mult succes !!!

[Editat - timp de 30 de minute dupa publicarea unui mesaj, aveti posibilitatea sa il completati / corectati apasand butonul Editeaza. Nu este de dorit sa publicati mesaje consecutive, va multumesc pentru intelegere]
Ultima modificare: Vineri, 20 Aprilie 2012
Ares-3, moderator
buna ziua, eu am notificat compania cu 30 zile de expirarea celor 24 de luni, si am primit raspuns scris ca mai am perioada contractuala inca 6 luni , dar eu am semnat actul in 15 april 2010, si ca nu se poate, i am sunat si le am zis ca nu le mai platesc nici o factura si ca ma adresez ANPC ULUI, multumesc
Trebuie să verificaţi exact dacă mai sunteţi sub contract...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere abonament - suspendarea abonamentului chiar daca facturile au fost achitate in termen mm_adina mm_adina Buna seara, Va rog sa ma ajutati. In 2011 mi-am portat nr de telefon de la Vodafone la Orange. In Aprilie 2013 am semnat un act aditional prin care am ... (vezi toată discuția)
Furt pe fata:vodafone-abonament ContSters180941 ContSters180941 Ma numesc Otilia Honaie-Tecsa,am avut un abonament la Vodafone pe durata 01 oct 2008-01 oct 2010 la internet prin stick wireless,cod abonat 234091259 si nr.tel ... (vezi toată discuția)
Probleme cu o societate de telefonie mobila ioandogaru ioandogaru ''Numarul tau, 074xxxxxxx, este selectat sa participe, duminica, xx.06, la prima extragere pentru un Volkswagen Polo FARA A PLATI acest SMS! Trimite acum DA la ... (vezi toată discuția)