Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cfp
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cfp

cpf se calculeaza aplicand 25% la baza sau ca un coeficient in functie de clase
Daca va referiti la angajatii care exercita control financiar preventiv,eu stiu ca in prezent,se acorda 4 clase suplimentare(4x2,5%)la salariul de baza avut pt. perioada exercitarii acestui control.