avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... solicitare model proiect cerere de finantare
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

solicitare model proiect cerere de finantare

Buna ziua tuturor! Ma poate ajuta cineva cu un model de proiect de cerere de finantare?(ideal al fi pentru programul operational sectorial cresterea competitivitatii economice- tipul asistentei sociale nerambursabilesolicitate :FEDR
Am nevoieurgent si nu gasesc material .Va multumesc ::">!
Solicitarea dvs este cam incalcita:
model de proiect-probabil va referiti la planul de afaceri
cerere de finantare-aceasta cuprinde o intreaga serie de formulare .
Material exista mai mult decat suficient pe foarte multe site-uri.De ex:
[ link extern ]
Revin cu completari:dela adresa indicata mai sus descarcati ghidul solicitantului, de ex ghidul de la prima operatiune:
O 111. Sprijin financiar in valoare de pana la 1.065.000 lei acordat pentru investitii in IMM-uri
In capitolul ANEXE gasiti:
ANEXE
Anexa 1. Cerere de finanţare 45
Formularul A – Declaraţia de eligibilitate 53
Formularul B – Declaraţia de angajament 54
Formularul C – Declaraţie pe propria răspundere 55
Formularul D – Declaraţie privind încadrarea întreprinderii în categoria IMM 56
Formularul E – Planul de afaceri 61
Formularul F – Opisul Cererii de finanţare 63
Formularul G – Curriculum Vitae 64
Anexa 2. Instrucţiuni de completare a Cererii de finanţare

Acestea va sunt de ajutor pentru studiul de care aveti nevoie.
Eu zic ca solicitarea nu e deloc incalcita, ci e chiar directa: vrea si ea(el) un proiect complet. De ce nu si o lucrare de licenta sau de doctorat, ca tot e la moda? Bonus si un DVD cu Windows 7 Ultimate activat.

Nu mai zic ca toate acestea fac obiectul legii drepturilor de autor si poate de aceea nu se gasesc si nu "se dau" pe forumuri...
Asta am dedus si eu ca ar vrea, dar nu mi-am permis sa afirm presupunerea:)
Pai, ce pobleme sa aiba, un fleac, un moft, nu ne incurcam noi cu prostii d'astea. Ce daca pe prima pagina a primului document de acolo scrie:
Planul contine informatii confidentiale care nu pot fi reproduse, distribuite sau utilizate fara consimtamantul conducerii intreprinderii

Dom'le, sa fim seriosi, e scris la misto, nu? Un fleac, ce daca am copiat articole si mi-am luat titlul de profesor universitar sau am plagiat teza de doctorat, corect?

Alte discuții în legătură

Hotararea guvernului nr. 274/2013 privind acordarea de ajutoare de minimis pentru investitiile realizate de intreprinderile mici si mijlocii thomaki thomaki Referitor la aceasta HG, investitia trebuie suportata de catre IMM-urile care aplica si abia dupa finalizarea proiectului vor fi acordati acesti bani ? ... (vezi toată discuția)
Proiect respins din cauza declaratiei de eligibilitate carina10 carina10 Buna ziua, Am un proiect POSCCE care a fost respins din cauza Declaratiei de eligibilitate. Vi se pare normal ca nu mi-au cerut-o modificata la clarificari? ... (vezi toată discuția)
Infiintare service auto marr marr Buna ziua. Pentru a infiinta o spalatorie/service auto cu fonduri EU, in ce program m-as incadra? Mentionez ca nu am avut nicio firma deschisa pana acum si ... (vezi toată discuția)