Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Informatii obligatorii pe site in cazul unui magazin ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Informatii obligatorii pe site in cazul unui magazin online

Buna ziua,

Detin un magazin online de role si as dori sa stiu ce date anume este obligatoriu sa mentionezi pe site conform legii. Ma refer la datele firmei, link catre ANPC si alte informatii de acest gen. Este vorba despre site-ul [ link extern ]

Multumesc !
me4u, utilizator
Buna ziua! Am un magazin on-line si am publicat rubrica "Termeni si conditii", in care am specificat datele firmei, date despre site, cum se face o comanda si cum se achita, metode de rezolvare a incidentelor, date de contact pentru firma, declaratie de confidentialitate plus numarul sub care suntem inregistrati la Aut.Nat.de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu caracter personal, prin care iti protejezi clientii. Sper sa va fie de folos aceste informatii.