avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare

Buna . Am nevoie de o informatie.
In baza carei legi sau ord.de guvern s-a majorat salariul cu 01.01.2009?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: CARLAN NELI , utilizator 14:31, 5 Ianuarie 2009
Hotararea Guvernului nr. 1051/2008, publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 649 din 12 septembrie 2008.
De la 1 ianuarie 2009, valoarea salariului de baza minim brut pe tara garantat in plata este de 600 lei lunar, pentru un program complet de lucru de 170 ore in medie pe luna in anul 2009, reprezentand 3,529 lei/ora.
MULTUMESC FRUMOS.
O ZI USOARA

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu minim Vioreld Vioreld salutare. salariul minim pe economie este batut in cuie 600 lei de la 1 ianuarie 2009 sau putem sa ne mai asteptam la vreo surpriza de la noua conducere a ... (vezi toată discuția)
Salariul minim si contractul colectiv de munca alinaion82 alinaion82 Buna ziua! Imi puteti spune va rog daca s-a majorat salariul minim pe economie incepand cu 1 ianuarie 2009 si cu cat? Si inca o problema: avem un contract ... (vezi toată discuția)
Cat este salariul minim net incepand cu 1 ian.2009 tudor1973 tudor1973 Buna ziua! Sotia mea este angajata cu norma intreaga la o farmacie ,cu calificarea de asistent medical de farmacie. As dori sa stiu care este salariul minim ... (vezi toată discuția)