Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare

Buna . Am nevoie de o informatie.
In baza carei legi sau ord.de guvern s-a majorat salariul cu 01.01.2009?
Va multumesc!
Hotararea Guvernului nr. 1051/2008, publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 649 din 12 septembrie 2008.
De la 1 ianuarie 2009, valoarea salariului de baza minim brut pe tara garantat in plata este de 600 lei lunar, pentru un program complet de lucru de 170 ore in medie pe luna in anul 2009, reprezentand 3,529 lei/ora.
MULTUMESC FRUMOS.
O ZI USOARA