Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Legea care interzice fumatul
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Legea care interzice fumatul

Buna ziua!

Oare stie cineva numarul legii care interzice fumatul in baruri si restaurante, incepand cu data de 01.01.2009.

Va multumesc!
Buna ziua,

Lucrez intr-un magazin din cadrul unui complex comercial. Directorul acestui complex a renuntat la fumat in urma cu cateva luni si de atunci a amenajat trei spatii pentru fumat la 3 iesiri secundare din complex(specific in aer liber). Complexul are trei iesiri principale, iar daca unul dintre angajati(este cazul meu) fumeaza chiar si in afara programului, in aer liber, la una dintre aceste iesiri principale, este amenintat de catre acest director. Pe intrarea in complex apare semnul cu fumatul interzis, insa presupun ca se refera totusi la interiorul complexului si nu in exterior. Intrucat achizitionez tigarile chiar din cadrul complexului comercial(zilnic), am pretentia ca in afara programului sa fiu considerata ca si client. Intrebarea mea este daca este legal ca el sa interzica fumatul in aer liber.