Forum Discuţii juridice Traduceri Examen traducãtori CPPC
Discuție deschisă în Traduceri

Examen traducãtori CPPC

Salut tuturor!

Doresc sa sustin examenul CPPC in octombrie pentru limbile franceza si spaniola, in vederea obtinerii autorizatiei de traducator.

As dori, daca ati sustinut examenele, sa ma ajutati cu cateva sugestii... Ma intereseaza pe ce ar trebui sa ma axez, ce subiect ati avut de rezolvat, daca sunt dificile examenele, cam care ar fi baremul de corectare, etc.

Sper sa imi impartasiti din experientele voastre. Va multumesc anticipat si va doresc o zi minunata!
Consultati linkurile de mai jos pentru a citi impresii despre desfasurarea examenelor si subiectele primite de cei care au sustinut aceste examene.
In ceea ce priveste baremul de corectare, acesta este un secret, singura informatie in legatura cu corectarea este ca aceasta este realizata de experti in domeniu, profesori care lucreaza de ani buni in bransa.
www.avocatnet.ro/content/for...
:luck:
L.C.