avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Perioada amortizare statie GPL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Perioada amortizare statie GPL

Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu o incadrare corecta in clasa de amortizare - respectiv perioada de amortizare a unei statii (pompa) GPL. Este vorba de un ansamblu format din statia (pompa) de alimentare si recipientul de stocare a GPL.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Cel mai recent răspuns: miha7070 , utilizator 16:43, 2 August 2012
In grupa 1.9.3 sau 1.9.4 , nu sunt f.sigura, ati putea intreba la metodologie la finante.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trecerea pe cheltuieli a unei instalatii gpl montata pe taxi emilia1961 emilia1961 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati intr-o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv. Am un IF cu activitate taxi. Am pus (in luna Ianuarie 2011) pe masina de ... (vezi toată discuția)
Montare hidrofor la reteaua de alimentara cu apa rece a blocului Marf Marf Buna ziua, Blocul despre care discutam, este alimentat cu apa prin intermediul unui grup de pompare aflat in proprietatea comuna a locatarilor. Unul din ... (vezi toată discuția)
Amortizare Mari94 Mari94 Buna , va rog frumos ajutati-ma cu urmatoarele raspunsuri vizavi de perioada de amortizare a urmatoarelor echipamente, daca se poate. -linie tehnologica ... (vezi toată discuția)