Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... vechime consilier juridic pentru magistratura
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

vechime consilier juridic pentru magistratura

Lucrez de 1 an la o firma ca si consilier juridic, am terminat facultatea de 1 an si jumatate, insa nu m-am inscris in CCJ pana acum dar ma voi inscrie cat mai repede posibil. Intrebarea mea este daca la concursul la INM pentru cei cu vechime de peste 5 ani mi se ia in calcul anul in care nu am fost inscris in CCJ.
Va multumesc, mi-ati fi de mare ajutor fiindca nu mai stiu unde sa caut.
Vechimea in domeniu se dovedeste cu carnetul de munca si nu cu adeverinta de la CCJ.
Multumesc frumos, miati fost de mare ajutor
Vechimea de care se tine cont se dovedeste cu cartea de munca nu cu vechimea in CCJ.
Conform legii vechimea in munca (juridica, cazul nostru) se calculeaza dupa cartea de munca, nelundu-se in calcul si faptul ca ati fost doar membru al unei asociatii profesionale.