Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... executare silita
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

executare silita

in baza legii 76/2002 AGENTIA MUNICIPALA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA BUCURESTI a emis in octombrie 2011 un titllu executoriu pentru o suma pe care au considerat ca mi-au dat-o necuvenit reprezentand ajutor somaj

am depus in termen contestatie la TRIBUNALUL BUCURESTI si am primit termen de judecata in mai 2013

am fost surprins cand in aceasta luna am primit o notificare de la AMOFM prin care acestia au dispus, deja, blocarea conturilor mele in baza art.149 OG 92/2003 cod procedura fiscala

din cunostintele mele si logic nu cred ca aveau dreptul sa faca acest lucru atata timp cat exista un litigiu pe rol si nu este o hatarare judecatoreasca

va rog sa ma sfatuiti ce trebuie sa fac

multumesc
Trebuie sa contestati in instanta decizia de blocare a contului pana la solutionare litigiului deja promovat ...
Cornel Vasile, Consilier juridic