avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... executare silita
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

executare silita

in baza legii 76/2002 AGENTIA MUNICIPALA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA BUCURESTI a emis in octombrie 2011 un titllu executoriu pentru o suma pe care au considerat ca mi-au dat-o necuvenit reprezentand ajutor somaj

am depus in termen contestatie la TRIBUNALUL BUCURESTI si am primit termen de judecata in mai 2013

am fost surprins cand in aceasta luna am primit o notificare de la AMOFM prin care acestia au dispus, deja, blocarea conturilor mele in baza art.149 OG 92/2003 cod procedura fiscala

din cunostintele mele si logic nu cred ca aveau dreptul sa faca acest lucru atata timp cat exista un litigiu pe rol si nu este o hatarare judecatoreasca

va rog sa ma sfatuiti ce trebuie sa fac

multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:38, 22 Octombrie 2012
Trebuie sa contestati in instanta decizia de blocare a contului pana la solutionare litigiului deja promovat ...
Ultima modificare: Luni, 22 Octombrie 2012
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dubla cesionare/creanta-la administratia financiara bogdan.netejoru bogdan.netejoru Buna ziua, Va rog sa aveti amabilitatea de a citi randurile de mai jos: Am un Srl o agentie de publicitate, un furnizor a dus toate facturile restante la ... (vezi toată discuția)
Stimulente og 92/2003 OCTAVIAN2011 OCTAVIAN2011 Potrivit art. 227 din og 92/2003, functionarii publici aveau dreptul in anul 2010 la stimulente in procent de 15% din sumele incasate prin executare silita, pe ... (vezi toată discuția)
Plata contribuției la cass pentru persoanã fãrã venit ContSters191698 ContSters191698 Am primit de la Casa OPSNAJ o adresă prin care mi se aduce la cunoștință că le datorez suma de 1036 ron (+ 400 ron dobânzi și ... (vezi toată discuția)