Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... legalizare sentinta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

legalizare sentinta

daca debitorul a fost citat prin mica publicitate, pentru legalizarea sentintei tb anexat si extrasul din ziar? sau tb publicat si dispozitivul? ori intreaga sentinta? multumesc.

Buna ziua,
in ce priveste comunicarea hotararii, este problema instantei si nu trebuie sa faceti dvs nimic pentru asta. Legalizarea se face printr-o simpla cerere adresata instantei.

Zi buna,
Avocat Constantin Boncu
Am facut cererea, dar mi-au respins-o, pe motiv ca nu am anexat si extrasul in ziar. tb publicata sentinta sau dispozitivul. n-am inteles prea bn.