Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... hotarari AGA
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

hotarari AGA

buna seara,

ce se intampla daca Adunarea Generala nu se intruneste nici a 2 a oara? nu e prevazut nimic in Legea Soc. Com. In cazul acesta administratorul ar putea lua singur decizii? si daca ar vrea sa plece din firma?
daca administratorul doreste sa renunte la functie se poate adresa instantei pentru a obliga asociatii sa se intruneasca?
Buna seara,

Situatia in care un adminstrator doreste sa renunte la mandatul dintr-un SRL, iar asociatii nu vor sa ii aprobe renuntarea la mandat, s-a mai discutat in topicul Demisie Administrator SRL www.avocatnet.ro/content/for...

Daca doriti mai multe detalii despre acest subiect, gasiti acolo. Daca aveti alte nelamuriri, ar trebui sa le adresati mai clar.

Succes!

Dana
Dana Fatol, Avocat